0 w ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech/ malownicze wsie i miasteczka/ Niemcy/ Saksonia

Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech: pałac Moritzburg, Saksonia

Palac-Moritzburg-katiraf

Pałac Moritzburg, Kwiecień 2016

Ten wpis jest pierwszym z serii „Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech”. Nazwa serii brzmi z pewnością nieco dziwnie, ale zaraz wyjaśnię Wam o co chodzi. Podróżując autem z Wysp Brytyjskich do Polski i z powrotem zawsze coś po drodze zwiedzamy. Zwykle są to Niemcy i miejsca, które znajdują się nie dalej niż około 20km od autostrady. Tak aby nie zbaczać zbytnio z obranej wcześniej trasy a jednocześnie coś ciekawego zwiedzić, napić się kawy czy po prostu chwilę odpocząć od jazdy. Ponieważ mamy już na swoim koncie kilka  długich podróży między jednym a drugim domem, pomyślałam iż warto się się z Wami podzielić ciekawymi miejscami w pobliżu autostrady w Niemczech 🙂 Może ta seria postów zainspiruje Was do zatrzymania się gdzieś w Niemczech na chwilę?
Jako pierwszy pokażemy Wam pałac Moritzburg, który nie tylko mieści się blisko autostrady, ale także niezbyt daleko od polskiej granicy. Z naszego polskiego domu w Kotlinie Jeleniogórskiej mamy tam zaledwie 2 godziny jazdy. Czyli tyle samo co z Jeleniej Góry do Wrocławia! 🙂

Pałac Moritzburg

Palac-Moritzburg-katiraf-niemcy

Po przekroczeniu granicy w Jędrzychowicach, droga do miejscowości Moritzburg zajmuje około godziny. Jadąc autostradą A4 mniej więcej na wysokości Drezna zjeżdżamy z autostrady – dojazd do pałacu to około 10 minut.
Tym, co do Moritzburga przyciąga wielu turystów, jest barokowy pałac usytuowany na sztucznie usypanej wyspie na jeziorze Waldesee. Pałac Moritzburg był budowlą o charakterze myśliwskim, który w XVIIIw.  został przebudowany, aby pełnić również funkcje wypoczynkowe. Rezultatem tych zmian było założenie malowniczego parku krajobrazowego, który otacza pałac od północy.
Pałac Moritzburg posiada cztery skrzydła. z których każde uwieńczone jest wieżą a w bezpośrednim jego sąsiedztwie znajduje się budynek zwany Bażanciarnią – można tu zobaczyć ekspozycję ptaków należącą do Drezdeńskiego Muzeum Zoologicznego.

palac-Moritzburg-katiraf-niemcy

Nasza wizyta w miasteczku Moritzburg trwała bardzo krótko, ale miejsce to spodobało się nam na tyle, że mamy w planach dłuższą wizytę.

dojazd-01

…i inne przydatne informacje 🙂

Pałac Moritzburg – jak dojechać?

Autem: zjazd z autostrady A4 na wysokości Drezna (około  10km – 10min). Z Wrocławia dojazd autem zajmuje ok. 2.5 godziny. Auto można zostawić na parkingu w centrum Moritzburga, lub zaparkować na „dziko” wzdłuż drogi przy jeziorze.
Autobusem: z Dresna do Moritzburga dojedziesz autobusem 457. Tutaj znajdziesz rozkład autobusu 457.

Dodatkowe informacje:

Za wejście do pałacu i bażanciarni zapłacisz 11€ (2018r.), ale warto wspomnieć, że w dniu Twoich urodzin wejście do pałacu masz gratis 😉 Tutaj przeczytasz w języku polskim dokładne informacje odnośnie zwiedzania Pałacu Moritzburg.

Post „Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech: Pałac Moritzburg” pojawił się po raz pierwszy na stronie KatiRaf.com

Może Cię zainteresować

Brak komentarzy

Napisz odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.