0 w ciekawe miejsca w pobliżu autostrady/ malownicze wsie i miasteczka/ Niemcy

Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech: pałac Moritzburg

Palac-Moritzburg-katiraf

Pałac Moritzburg, Kwiecień 2016

Ten wpis jest pierwszym z serii „Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech”. Nazwa serii brzmi z pewnością nieco dziwnie, ale zaraz wyjaśnię Wam o co chodzi. Podróżując autem z Wysp Brytyjskich do Polski i z powrotem zawsze coś po drodze zwiedzamy. Zwykle są to Niemcy i miejsca, które znajdują się nie dalej niż około 20km od autostrady. Tak aby nie zbaczać zbytnio z obranej wcześniej trasy a jednocześnie coś ciekawego zwiedzić, napić się kawy czy po prostu chwilę odpocząć od jazdy. Ponieważ mamy już na swoim koncie kilka  długich podróży między jednym a drugim domem, pomyślałam iż warto się się z Wami podzielić ciekawymi miejscami w pobliżu autostrady w Niemczech 🙂 Może ta seria postów zainspiruje Was do zatrzymania się gdzieś w Niemczech na chwilę?
Jako pierwszy pokażemy Wam pałac Moritzburg, który nie tylko mieści się blisko autostrady, ale także niezbyt daleko od polskiej granicy. Z naszego polskiego domu w Kotlinie Jeleniogórskiej mamy tam zaledwie 2 godziny jazdy. Czyli tyle samo co z Jeleniej Góry do Wrocławia! 🙂

Pałac Moritzburg

Palac-Moritzburg-katiraf-niemcy

Po przekroczeniu granicy w Jędrzychowicach, droga do miejscowości Moritzburg zajmuje około godziny. Jadąc autostradą A4 mniej więcej na wysokości Drezna zjeżdżamy z autostrady – dojazd do pałacu to około 10 minut.
Tym, co do Moritzburga przyciąga wielu turystów, jest barokowy pałac usytuowany na sztucznie usypanej wyspie na jeziorze Waldesee. Pałac Moritzburg był budowlą o charakterze myśliwskim, który w XVIIIw.  został przebudowany, aby pełnić również funkcje wypoczynkowe. Rezultatem tych zmian było założenie malowniczego parku krajobrazowego, który otacza pałac od północy.
Pałac Moritzburg posiada cztery skrzydła. z których każde uwieńczone jest wieżą a w bezpośrednim jego sąsiedztwie znajduje się budynek zwany Bażanciarnią – można tu zobaczyć ekspozycję ptaków należącą do Drezdeńskiego Muzeum Zoologicznego.

palac-Moritzburg-katiraf-niemcy

Nasza wizyta w miasteczku Moritzburg trwała bardzo krótko, ale miejsce to spodobało się nam na tyle, że mamy w planach dłuższą wizytę.

dojazd-01

…i inne przydatne informacje 🙂

Dojazd autem – zjazd z autostrady A4 na wysokości Drezna: 10km/10min

Auto można zostawić na parkingu w centrum Moritzburga, lub zaparkować na „dziko” wzdłuż drogi przy jeziorze.

Z Dresna do Moritzburga dojedziemy autobusem 457, którego rozkład znajdziecie tutaj (klik klik)

 

Post „Ciekawe miejsca w pobliżu autostrady w Niemczech: Pałac Moritzburg” pojawił się po raz pierwszy na stronie KatiRaf.com

Może Cię zainteresować

Brak komentarzy

Napisz odpowiedź