0 w Anglia/ English Heritage/ Zamki i pałace w Europie/ Zamki w Anglii/ Zwiedzaj Kumbrię

Zamek Brougham, Kumbria, Anglia (English Heritage)

katiraf-zamek-Brougham-cumbria

Zamek Brougham Castle, Cumbria, Anglia (Listopad 2016)

Zamek Brougham to  malowniczo położone ruiny nad rzeką Eamont w dolinie Eden Valley, nieopodal miasta Penrith. Średniowieczny zamek został wzniesiony na początku XIIIw. w miejscu rzymskiego fortu i przetrwał w dużym stopniu do czasów dzisiejszych. Pośród wielu dobudowanych później budynków wyróżnia się podwójna brama wejściowa i imponująca wieża zwana Tower of League. 

Najbardziej prawdopodobnym budowniczym obecnego kształtu twierdzy był niejaki Theobald de Valoines. a potężna bariera przeciw szkockim najeźdźcom ale jednocześnie prestiżowa rezydencja mieszkalna została odwiedzona przez króla Edwarda I w 1300r. Kompleks korytarzy i schodów spiralnych sprawia, że zamek Brougham wydaje się być fascynującym miejscem do zwiedzania. Zamek znajduje się pod opieka towarzystwa English Heritage, ale Brough Castle Farm, wraz z zamkiem i zamkowymi włościami należy dziś do rodziny Beckwith.

dojazd-01

Zamek Brougham – kod do nawigacji CA10 2AA. Najłatwiej dojechać tam autem. Most na rzece Eamont (tuż obok zamku) jest w chwili obecnej uszkodzony i zamknięty po zeszłorocznych powodziach. Jeśli więc chcielibyście zobaczyć zamek od drugiej strony to trzeba się przespacerować ze wsi Eamont Bridge.

Zamek Brougham znajduje się pod opieką towarzystwa English Heritage (jeśli jesteście jego członkami to wstęp do zamku jest oczywiście za darmo). Cena biletu to 4.60F, dzieci 2.80F.

Więcej informacji znajdziecie tutaj klik klik

Post „Zamek Brougham, Cumbria, Anglia” pojawił się po raz pierwszy na stronie www.katiraf.com

Może Cię zainteresować

Brak komentarzy

Napisz odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.